POLECAM

poniedziałek, 20 lipca 2026

Robert Galbraith, Jedwabnik

Opinie są podzielone, jak zawsze, ale mnie Jedwabnik bardziej się podobał niż pierwsza odsłona cyklu (Wołanie kukułki), mimo że „ładuje się” znacznie wolniej. I oceniając drugi tom, mogę powtórzyć jednowyrazową opinię o pierwszym: eleganckie.

środa, 15 lipca 2026

H. Paul Honsinger, Man of War, t. 1-3

Taka sobie opowiastka, jak na oficynę Drageus (bo w ich edycji czytałem) całkiem nieźle, ale wiadomo, że ten wydawca rzuca na rynek powieści prezentujące poziom selff-publishingu – nietrudno być orłem w towarzystwie Larsona, Currie czy Webba.

czwartek, 9 lipca 2026

Jeff VanderMeer, Ujarzmienie vel Anomalia

Chyba najsłabsza książka tego autora, jaką czytałem. Ale i tak dobra, przecież to wciąż VanderMeer, nawet jeśli w słabszej formie – ale to co dla niego jest podłogą, dla większości pisarzy jest sufitem.

czwartek, 2 lipca 2026

Czerwiec 2026 – raport z biblioteczki

Trochę zaksiążkowiłem – przybyło trzydzieści pięć. Dziewiętnaście razy fantastyka, jedenaście komiksów, cztery pozycje naukowe lub popularnonaukowe i jedno czasopismo.